Loading page...

Profesia Days je najväčším veľtrhom práce, ktorý sa na Slovensku organizuje už niekoľko rokov. V tomto roku sa uvedeného podujatia, ktoré sa konalo 1. - 2. marca 2017 v bratislavskej Inchebe, zúčastnila aj Obchodná fakulta Ekonomickej univerzity v Bratislave.

Stánok Obchodnej fakulty a jej programu Talentway bol k dispozícií každému, kto sa chcel dozvedieť viac. Tím Talentway pripravil množstvo zaujímavých aktivít, ktoré mali záujemcovia možnosť využiť na mieste a FREE. Live kariérny poradca, osobnostné testy, súťaž o lístok na konferenciu Forbes 30pod30, nadviazanie spolupráce či samotné prihlásenie do nášho programu – to všetko a ešte omnoho viac si vyskúšali mnohí, ktorí sa u nás zastavili.

Aby toho nebolo málo, ešte jednou činnosťou bol náš stánok odlišný od iných. Keďže Talentway ako program Obchodnej fakulty slúži predovšetkým na prepojenie štúdia s praxou, rozhodli sme sa zapojiť do tejto akcie aj študentov fakulty.

Akcie sa zúčastnilo 10 študentiek 2. ročníka Obchodnej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave. Napriek tomu, že prax v rámci promo akcií, ba dokonca ani žiadnu inú pracovnú skúsenosť, predtým študentky nemali, hodnotia akciu ako veľmi úspešnú a hlavne pre nich prospešnú. No lepšie ako naše slová, sú ich vlastné referencie:

„Celkovo by som hodnotila akciu na Profesia days, ako dobrú skúsenosť. Nič podobné som predtým nerobila, takže som nevedela, ako to bude prebiehať alebo čo od toho očakávať. Nakoľko nie som veľmi komunikatívny typ človeka a už pri prezentovaní prác v škole mám stres, trochu som sa obávala. Zo začiatku to bolo také oťukávanie, pri prvých ľuďoch som si ešte nebola veľmi istá. No postupne sa to zlepšovalo, s čím viac ľuďmi som sa rozprávala, tým viac som bola istejšia. Presne som už vedela, čo komu povedať, aby to bolo zaujímavé práve pre nich. Či už to boli absolventi alebo ešte len študenti. Beriem to ako super skúsenosť do života a ďakujem za možnosť zúčastniť sa a niečo nové sa naučiť. :)“, povedala po ukončení akcie študentka Ivanka.

Peťka skonštatovala: "Tak na začiatku som mala obrovské obavy, ako to bude vyzerať, čo vlastne budem hovoriť, čo keď budem koktať a podobne :), ale nakoniec to všetko zo mňa opadlo, aj keď tie prvé rozhovory boli rozpačité. Veľmi sa mi to páčilo a beriem to ako veľmi dobrú skúsenosť do života. V konečnom dôsledku to vnímam veľmi pozitívne a ďakujem za takúto možnosť, aj keď sa musím priznať, že zo začiatku mi to prišlo ako "dobrovoľne nasilu", tak to tam vôbec už nevnímam a veľmi za to ďakujem, že som mohla byť aspoň na chvíľku súčasťou reálneho sveta :).“

"Náš stánok práve pri prvom kroku v rámci kariéry mnohým ľuďom pomohol. Hlavne počas poradenstva zistili, ktorým smerom sa majú v živote uberať a čo je ich skrytým talentom,“ povedala študentka Miriam, ktorá pôsobila ako naša šikovná fotografka.

"Myslím, že sa projekt Talentway ľudom veľmi páčil, študentom aj absolventom, že je to niečo, s čím sa doposiaľ nestretli, nepočuli o tom a zaujalo ich to. Tiež sa im páčilo, že je k dispozícii Live kariérny poradca, lebo veľa ľudí nevedelo, čo by chceli robiť, čo by ich bavilo, čiže ocenili takúto pomoc s nájdením dream jobu. To je asi všetko, mne osobne sa tá akcia veľmi páčila a dobre sa mi s vami spolupracovalo :) ste veľmi milí a tričká Talenway boli tiež super :),“ povedala študentka Simonka.

Natálka sa vyjadrila: ,,Celkovo akciu hodnotím veľmi pozitívne. Myslím si, že tento event mi dal viac ako som očakávala. Objavila som svoje ďalšie silne stránky a zmenil mi pohľad na tieto eventy, komunikáciu s ľuďmi, organizáciu. Myslím si, že by Talentway mal veľký úspech aj na iných školách - hlavne medzi študentami, keď počuli, že u nás na univerzite je tento predmet spojený s praxou.“

"Ako prvé by som skonštatovala, že ako akcia sa mi to veľmi páčilo, hoci úplne na začiatku som sa bála a nebola s tým úplne stotožnená, či vôbec niečo také je pre mňa. Skúsenosť dobrá samozrejme :). Celkovo to bolo fajn. Ďakujem Vám za príležitosť! PS: dúfam, že som aspoň nejako pomohla,“ skonštatovala študentka Vierka.

Študentka Peťka nám odkazuje:  "Na Profesia Days som sa stretla s veľmi pozitívnymi reakciami na takúto pomoc študentom. Väčšina oslovených sa zaujímala a najčastejšia otázka bola, ako vás môžu kontaktovať.“

A ako najväčšia poklona pre nás je referencia od Ady, študentky Obchodnej fakulty, ktorá je z Moldavska a bola tiež súčasťou tímu: "Najprv to bolo trochu ťažké, pretože ešte neovládam veľmi dobre slovenčinu a samozrejme, že väčšina ľudí bola zo Slovenska, ale, ako mi povedali, začiatok je vždy ťažký, no potom mi to už išlo. Rada komunikujem a pracujem s ľuďmi, v každom prostredí, a keď som si všimla, že keď sa usmejem na ľudí aj napriek tomu, aký je on typ človeka, určite sa ti to vráti, ten úsmev a dobrá energia. Presne to je to, čo chcem od mojej budúcej práce - radosť. Ešte ráz vám veľmi pekne ďakujem za túto možnosť.“

Myslím, že po týchto úprimných referenciách nám neostáva nič iné, iba jedno veľké ĎAKUJEME. Veľmi nás motivuje, keď cítime, že všetko, čo robíme má význam, a to VEĽKÝ. Zo študentiek 2. ročníka, ktoré mali problém už len s prezentovaním seminárnych prác v rámci svojej triedy, sa vďaka takýmto akciám stávajú omnoho smelšie a odvážnejšie dievčatá, ktoré už nebudú mať problém s prezentovaním v škole, alebo v praxi.

 

Veronika Nekolova | OF EU v Bratislave
 
2017 profesia days
Stay informed about current events at the faculty?