Aj na rok 2024 prinášame možnosť absolvovať krátkodobý študijný program na jednej zo 6 partnerských univerzít v rámci siete PEPA (Pan European Partnership Alliance), ktorej súčasťou je aj Obchodná fakulta.

Chceš vycestovať a zažiť štúdium v zahraničí? Nemôžeš si dovoliť alebo Ti chýba odvaha vycestovať na celý semester? Využi možnosť, ktorú Ti ponúka krátkodobý študijný program International Carousel Week.

 

Ako prebieha International Carousel Week?

Pracuj spoločne na zadaniach so študentmi z Rakúska, Fínska, Francúzska, Nemecka, Litvy, Slovenska a Holandska počas jedného týždňa! Pri práci v malých skupinách skutočne zažiješ interkultúrny aspekt spolupráce. Získaš praktické skúsenosti, zažiješ na vlastnej koži, aké sú rozdiely a v čom sa podobáme s inými európskymi kultúrami.

Téma, na ktorej budeš pracovať v medzinárodnom tíme zloženom zo študentov zo 6 krajín, sa líši v závislosti od univerzity, ktorú si vyberieš, kam chceš vycestovať.

 

International Carousel Week pozostáva:

 • z online časti, ktorá zahŕňa 2 online stretnutia - 11. a 14. marca 2024 (v poobedných hodinách)
 • z fyzickej časti, ktorú absolvuješ 18. - 22. marca 2024 na univerzite podľa vlastného výberu.

 

Kedy?

18. - 22. marec 2024 + 2 online stretnutia (11. a 14. marca 2024)

 

Kde?

Na jednej z univerzít, ktorú si vyberieš podľa vlastného uváženia na základe záujmu o tému, ktorú chceš riešiť počas International Carousel Weeku. Ako študent/ka Ekonomickej univerzity v Bratislave si môžeš vybrať z týchto možností:

 • Business process management - Jade University of Applied Sciences, Germany
 • Circular business - Windesheim University of Applied Sciences, The Netherlands
 • Industrial project - Nancy-Brabois University of Applied Sciences, University of Lorraine, France
 • Industry 4.0 - Joanneum University of Applied Sciences, Austria
 • Logistics - VILNIUS TECH, Lithuania
 • Sustainability in Engineering and Business - Savonia University of Applied Sciences, Finland

 

Čo získaš?

 • medzinárodné skúsenosti a zručnosti pre prácu v medzinárodných tímoch,
 • poznatky z rôznych oblastí podnikového manažmentu, dopravy, logistiky alebo udržateľnosti,
 • 3 ECTS za úspešné absolvovanie ICW 2024, ktoré Ti budú uznané za výberový predmet v letnom semestri (platí pre študentov OF, ostatné fakulty je potrebné si overiť na referáte pre medzinárodné vzťahy na jednotlivých fakultách),
 • Erasmus+ grant vo výške 70,- € na každý deň pobytu a 2 dni cestovania, tzn. 490,- €. V prípade využitia zeleného cestovania (autobus, vlak, zdieľané auto) máš k dispozícii ďalšie 2 dni.

 

Deadline

Vyber si 3 univerzity podľa poradia Tvojich preferencií a zaregistruj sa v termíne od 1. novembra 2023 do 30. novembra 2023. Čím skôr sa zaregistruješ, tým máš väčšiu šancu, že získaš miesto na univerzite uvedenej na 1. mieste. Registrácia na ICW je záväzná, tzn. nie je ju možné zrušiť. Viac informácií aj registračný formulár nájdeš na webovej stránke International Carousel Weeku: https://www.windesheim.com/pages/international-carousel-week

2023 10 31 icw 2024 prihlasovanie

Ekonomická univerzita v Bratislave za účelom šírenia pozitívneho povedomia a propagácie organizovaných verejných akcií, vyhotovuje obrazové a zvukové záznamy, ktoré zverejňuje na svojej webovej stránke. V prípade výhrad k zverejneným obrazovým a zvukovým záznamom si uplatňujte tieto výhrady písomne na e-mail: . Kompletné informácie k spracúvaniu osobných údajov tu.