Chceli by ste časť vášho štúdia alebo výskumu absolvovať vo Francúzsku? Podajte si žiadosť o štipendium francúzskej vlády! Termín na podávanie žiadostí: 1. marec 2021.

Možnosti pre získanie štipendia francúzskej vlády pre budúcich doktorandov a už doktorandov, ako aj vedeckých pracovníkov:

• Štipendium na doktorát pod dvojitým vedením (cotutelle de thèse) – štipendista získava diplom PhD aj slovenskej univerzity aj francúzskej univerzity
    • Doktorand strávi 6 mesiacov vo Francúzsku a 6 mesiacov na Slovensku počas 3 rokov.
    • Štipendium francúzskej vlády vo výške 1415 eur mesačne poberá študent počas pobytu vo Francúzsku.
    • Ako štipendista fr. vlády neplatí zápisné na fr. univerzite.
    • Medzi slovenskou a francúzskou univerzitou musí byť podpísaná dohoda „convention de cotutelle de thèse » - Dohoda o doktorandskom štúdiu pod dvojitým vedením.
    • O štipendium žiada buď ako piatak vysokoškolského štúdia, alebo ako prvák doktorandského štúdia, ktoré trvá 4 roky
  • Ďalšou možnosťou je podporiť krátkodobé vedecké pobyty vo Francúzsku v dĺžke trvania od jedného do troch mesiacov
    • 1700 eur mesačne pre doktorandov a post-doc do 5 rokov od získania PhD.
    • 2055 eur mesačne pre post-doc, ak bol doktorát získaný pred viac ako piatimi rokmi

Podrobnejšie informácie, ako aj žiadosť o štipendium nájdete na https://institutfrancais.sk/veda-a-univerzity/stipendia/ alebo na Facebooku: https://www.facebook.com/CFSlovaquie/photos/a.1638579426421301/2840690009543564/

Žiadosti o štipendium francúzskej vlády je možné zasielať na sekretariát Veľvyslanectva Francúzskej republiky na Slovensku do 1. marca 2021.