10.11.2022 Bratislavská organizácia cestovného ruchu - BTB a FIJET Slovakia zorganizovali na lodi Harmónia podujatie s názvom „Dunajské inšpirácie v cestovnom ruchu“, ktorého sa zúčastnili aj študenti Obchodnej fakulty zo študijného programu Manažment cestovného ruchu.

Cieľom podujatia bola kreatívna výmena „good practice“ očami novinárov z vybraných dunajských krajín so stakeholdermi pôsobiacimi v povodí Dunaja v Bratislave. Odbornej diskusie na tému „Príležitosti a prekážky na Dunaji“ za zúčastnili predstavitelia Ministerstva dopravy a výstavby SR (generálny riaditeľ sekcie cestovného ruchu a generálny riaditeľ sekcie vodnej dopravy), námestníčka primátora a ďalší stakeholderi pôsobiaci priamo v oblasti lodnej dopravy. V závere podujatia bol realizovaný kreatívny workshop pre prítomných účastníkov s cieľom formovať kľúčové výstupy a odporúčania v nasledujúcich oblastiach:

a) Prioritné témy cestovného ruchu na Dunaji v médiách
b) Networking stakeholderov pre vytvorenie produktu CR „Dunaj v Bratislave“
c) Good practice cestovného ruchu na rieke vhodné pre Bratislavu

Jednotlivých workshopov sa zúčastnili aj študenti Obchodnej fakulty, ktorí svojimi tvorivými myšlienkami prispeli ku kľúčovým výstupom jednotlivých workshopových skupín. Ďalšia skupina študentov sa priamo v BTB podieľala na organizácií podujatia v rámci predmetu Podnikanie v praxi. Ďakujeme organizátorom za účasť na predmetnom podujatí, ktoré bolo realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Ing. Alexander Frasch, PhD.

Katedra cestovného ruchu