Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová vymenovala 26. marca 2024 tridsaťdeväť profesorov a profesoriek, pričom jeden z nich prof. Ing. Štefan Žák, PhD., MBA, LL.M. je z Obchodnej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave.

Hlava štátu počas príhovoru novovymenovaným profesorom uviedla, že titul profesora znamená záväzok, že sú pripravení odovzdať to najlepšie zo seba – študentom aj spoločnosti. Tiež, že tomuto cieľu budú venovať čas, energiu, odborné a tvorivé schopnosti, svoj osobnostný i kreatívny potenciál.

„Aby z nich vychádzali odborne zdatní absolventi pripravení vykonávať svoje povolania. Aby sme ako spoločnosť dokázali lepšie obstáť zoči-voči problémom a skúškam, ktoré nás v budúcnosti čakajú. Vďaka vášmu vzdelaniu a skúsenostiam môžete vzdelávať a vychovávať našu mladú vysokoškolskú generáciu, aby v čase, ktorý príde, prevzala zodpovednosť za úspešný vývoj našej krajiny,“ povedala prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová vo svojom príhovore.

Zdroj: TASR, Kancelária Prezidenta SR

Ekonomická univerzita v Bratislave za účelom šírenia pozitívneho povedomia a propagácie organizovaných verejných akcií, vyhotovuje obrazové a zvukové záznamy, ktoré zverejňuje na svojej webovej stránke. V prípade výhrad k zverejneným obrazovým a zvukovým záznamom si uplatňujte tieto výhrady písomne na e-mail: . Kompletné informácie k spracúvaniu osobných údajov tu.