Katedra matematiky FHI ponúka študentom OF možnosť absolvovať online kurz matematiky v rozsahu stredoškolskej matematiky.

Kurz pre študentov OF bude realizovaný online (v aplikácii MS Teams) v nasledovných časoch:

• 21. 9. 2020 (pondelok): 12:00 – 13:20 hod.
  • 22. 9. 2020 - 25. 9. 2020 (utorok – piatok):  9:00 – 10:20 hod.

Link na kurz bol zaslaný priamo na e-mailové adresy študentov OF prostredníctvom AIS-u.

Kurz je určený na preopakovanie základných zručností zo stredoškolskej matematiky s nasledovnými okruhmi:

1. Funkcia jednej reálnej premennej, definičný obor, graf, základné transformácie grafu.
  2. Lineárna funkcia. Lineárne rovnice a nerovnice.
  3. Kvadratická funkcia. Kvadratické rovnice a nerovnice.
  4. Lomená funkcia. Lomené "lineárne a kvadratické" rovnice a nerovnice.
  5. Exponenciálna funkcia. Jednoduché exponenciálne rovnice a nerovnice.
  6. Logaritmická funkcia. Jednoduché logaritmické rovnice a nerovnice.
  7. Definičné obory zložených funkcií.

Upozornenie: Predmetom konzultácii nie sú témy týkajúce sa vysokoškolskej matematiky – limity, derivácie, integrály. Tie sa preberajú postupne počas semestra na hodinách matematiky v 1. ročníku.

Kontakt:

RNDr. Anna Strešnáková, PhD.
prodekanka pre sociálne záležitosti a informatizáciu

Ekonomická univerzita v Bratislave
Fakulta hospodárskej informatiky