Milé študentky a milí študenti, dávame Vám do pozornosti možnosť prihlásiť sa na konkrétnu dobrovoľnícku pomoc pre ľudí z Ukrajiny, ktorú nám doručil primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Dňa 28. marca mesto Bratislava otvorilo Asistenčné centrum pomoci na Bottovej, ktoré spolu s infopointom na Hlavnej vlakovej stanici tvoria naše základne pomoci a podpory pre ľudí prichádzajúcich z Ukrajiny. Centrum na Bottovej sme otvorili v spolupráci so štátom, mimovládnymi organizáciami a súkromným sektorom. Ľudia, ktorí k nám prichádzajú z Ukrajiny tu nájdu služby, ktoré potrebujú po príchode na Slovensko, akými sú:

• vydávanie štatútu dočasného útočiska (cudzinecká polícia),
  • právne poradenstvo,
  • psycho-sociálnu a zdravotnú pomoc,
  • dôstojné priestory na oddych, vrátane zázemia pre deti, občerstvenie a zázemie pre hygienu,
  • či spracovanie žiadostí o dávky v hmotnej núdzi (Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny).

Počas krátkej existencie centra sme boli schopní pomôcť už viac ako 9880 ľuďom z Ukrajiny.

Záleží nám na tom, aby centrum aj naďalej fungovalo plynule a hladko. Aj preto sa v týchto chvíľach snažíme posilňovať tímy dobrovoľníkov a dobrovoľníčok a neustále hľadáme ochotné pomocné ruky.

Keďže práca a podpora, ktorá je v týchto dňoch tak potrebná a skutočne dokáže ľuďom utekajúcim pred vojnou výrazne uľahčiť životy, sa spája aj so zameraním Vašej školy, chceli by sme možnosť stať sa súčasťou tímu dobrovoľníkov v našich pointoch ponúknuť aj Vašim študentom. Mnohí z nich situáciu určite vnímajú citlivo a svojim zapojením sa by nie len pomohli veľmi potrebnej veci, ale bola by to pre nich určite aj neoceniteľná skúsenosť s praxou pre ich ďalšie štúdium a budúce pôsobenie

Preto by sme chceli dať do pozornosti možnosť prihlásiť sa na konkrétnu dobrovoľnícku pomoc prostredníctvom nižšie uvedeného linku:

V prípade že potrebujete zabezpečiť potvrdenie absolvovania dobrovoľníckych služieb pre účely uznania praxe alebo kreditov, kontaktujte zástupcu hlavnej manažérky Asistenčného centra pomoci Martina Kollárika ()

Ďakujem všetkým študentom, ktorí budú ochotní pripojiť sa k našim dobrovoľníkom, ako aj prispieť svojim študijným zameraním k praktickej pomoci v našom centre!

Za Vašu podporu a spoluprácu v tejto veci som Vám nesmierne vďačný.

S pozdravom,

Ing. arch. Matúš Vallo