Študenti študijného programu manažment medzinárodného obchodu sa 20. októbra 2022 zúčastnili medzinárodného finančného veľtrhu Gewinn Messe vo Viedni.

Gestorom zahraničnej cesty študentov bol docent Ľuboš Pavelka z katedry medzinárodného obchodu. Pred návštevou veľtrhu študenti spoločne navštívili areál Wirtschaftsuniversität Wien nachádzajúci sa v bezprostrednej blízkosti veľtržných hál, kde aspoň expresne nazreli do priestorov partnerskej univerzity. V rámci programu na finančnom veľtrhu mali študenti zabezpečenú prednášku Rakúskej národnej banky o funkciách spoločnej európskej meny euro a postupoch pri odhaľovaní trestnej činnosti v oblasti falšovania meny a jej uvádzania do obehu. Okrem nej študenti absolvovali prednášku spoločnosti GOLD-GELD zameranú na funkcie zlata a striebra v spoločnosti a porovnanie vplyvu inflácie na vývoj cien komodít a tovarov v parity kúpnej sily. Popri tom mali možnosť vypočuť si vystúpenia najvyšších manažérov Rakúskej obchodnej komory, viacerých bánk a poisťovní a medzinárodne pôsobiacich priemyselných koncernov v sérii panelových diskusií.