26.9.2024 na zasadnutí vedeckej rady Obchodnej fakulty odovzdal Peter Drábik cenu dekana Obchodnej fakulty za publikačnú činnosť za rok 2023.

Od roku 2019 sa cena udeľuje v 4 kategóriách. Na základe výsledkov hlasovania odbornej komisie cenu za rok 2023 získali nasledovní autori:

• V kategórii Vedecké monografie vydané v zahraničných a domácich vydavateľstvách získal cenu doc. Ing. Martin Kuchta, PhD., MBA s vedeckou monografiou Identifikácia a optimalizácia zdrojov návštevnosti webstránky; vydavateľstvo EKONÓM.
  • V kategórii Vedecké práce v zahraničných a domácich karentovaných časopisoch získali cenu doc. Ing. Anna Michálková, PhD., doc. Ing. Monika Naďová Krošláková, PhD. a Ing. Marián Čvirik, PhD. s vedeckým článkom Analysis of Management on the Development of Regional Tourism in Europe. In International Entrepreneurship and Management Journal; vydavateľstvo Basel: Springer Nature časopis registrovaný v databázach CCC, Web of Science a SCOPUS.
  • V kategórii Vedecké práce v zahraničných a domácich časopisoch registrovaných v databázach Web of Science alebo SCOPUS získali cenu Ing. Jozef Gáll, PhD. a doc. Ing. Anna Michálková, PhD. s vedeckým článkom Assessment of Cluster Potential in Slovakia: Case Study in the Upper Považie Region. In Journal of the Geographical Institute Jovan Cvijic SASA; vydavateľstvo Belgrade : Geographical Institute Jovan Cvijić of the Serbian Academy of Sciences and Arts. časopis registrovaný v databázach Web of Science a SCOPUS.
  • V kategórii Vysokoškolské učebnice vydané v zahraničných a domácich vydavateľstvách získali cenu JUDr. Hana Magurová, PhD., LL.M., JUDr. Michal Hutta, PhD. a JUDr. Mgr. Eva Tináková, PhD. s vysokoškolskou učebnicou Právo v podnikaní; vydavateľstvo EKONÓM.