Načítavam stránku...

Katedra služieb a cestovného ruchu Obchodnej fakulty EU v Bratislave oslávila spolu so študentmi Svetový deň cestovného ruchu spoločnou aktivitou, ktorej partnerom bola Bratislava Tourist Board.

Študenti študijných programov podnikanie v službách a cestovnom ruchu a manažment cestovného ruchu spolu s členmi katedry sa pri príležitosti Svetového dňa cestovného ruchu 27. 9. 2018 stretli v uliciach starej Bratislavy a spoznali viac či menej známe fakty o meste, ktoré je ich súčasným profesionálnym zázemím. Prehliadka historickej časti Bratislavy s profesionálnymi sprievodcami cestovného ruchu, ktorú zabezpečila bratislavská organizácia cestovného ruchu Bratislava Tourist Board, bola veľmi pozitívne vnímaná ako priestor pre rozvoj poznania i vzájomnej komunikácie v rámci našej katedry.

 

2018 10 9 prehliadka bratislavy kscr btb

Táto akcia mala tiež pozitívnu odozvu u študentov:

Exkurzia po meste bola veľmi zaujímavá. V prvom rade chceme vyzdvihnúť kvality sprievodkyne, konkrétne jej zrozumiteľnú angličtinu, výklad bol podaný príbehovo - žiadne zbytočné zachádzanie do detailov. Páčilo sa nám ako pekne nadviazala na jednotlivé pamiatky a celkovo ako bývalá študentka Obchodnej fakulty EU v Bratislave je pre nás silnou inšpiráciou :-). Exkurzia bola príjemným spestrením výučby, kiež by bolo viac takýchto školských dní. Ďakujeme! :-)

 

Exkurzia prostredníctvom prehliadky nášho hlavného mesta bola pre nás jednoznačne prínosom, nakoľko okrem nových poznatkov a zaujímavostiach o Bratislave sme si osviežili aj našu angličtinu. Mali sme možnosť pozrieť si staré mesto, cez ktoré každodenne prechádzame, očami turistu. Osobne som sa dozvedela niekoľko zaujímavostí, o ktorých som doteraz nemala ani tušenie.

 

Prehliadka mesta sa nám páčila. Mali sme príjemnú sprievodkyňu, ktorá nás oboznámila so stručnou históriou mesta – centra a ďalšími zaujímavosťami... mohli by sme mať takéto exkurzie častejšie :-)

 

Katedra služieb a cestovného ruchu ďakuje partnerovi podujatia - Bratislava Tourist Board, za podporu a teší sa na ďalšiu spoluprácu v oblasti rozvoja cestovného ruchu v Bratislave.

Vydarená akcia tak predznamenala ďalšie pokračovanie, na ktoré sa už dnes tešíme.

 

2018 10 9 prehliadka bratislavy kscr btb 2

Chcete byť informovaný o aktuálnom dianí na fakulte?