Obchodná fakulta podporuje klimatický štrajk a vyzýva všetkých študentov, zamestnancov i verejnosť, aby sa zapojili.

Uvedomujeme si spoluzodpovednosť za výchovu uvedomelej generácie mladých ľudí, ktorí musia čeliť náročným výzvam a reflektovať na kritický stav životného prostredia a prebiehajúcej klimatickej krízy.

Vyjadrujeme podporu mladým ľuďom z iniciatívy Fridays for Future Slovensko, ktorým súčasný stav riešenia klimatickej krízy nie je ľahostajný a rovnako zastávame ich názor, že „musíme urobiť množstvo krokov k tomu, aby sme udržali nárast globálnej teploty pod 1,5 °C a máme stále menej času. Ak chceme na tejto planéte prežiť a zastaviť ničenie jej biodiverzity musíme konať.“

Obchodná fakulta sa pripája ku globálnemu klimatickému štrajku a podpore iniciatívy Fridays for Future Slovensko. Vyzývame všetkých študentov, zamestnancov i verejnosť, ktorým nie je ľahostajná budúcnosť nás všetkých a ďalších generácií, aby sa tiež zapojili do Klimaštrajku: za budúcnosť nás všetkých.

Ekonomická univerzita v Bratislave za účelom šírenia pozitívneho povedomia a propagácie organizovaných verejných akcií, vyhotovuje obrazové a zvukové záznamy, ktoré zverejňuje na svojej webovej stránke. V prípade výhrad k zverejneným obrazovým a zvukovým záznamom si uplatňujte tieto výhrady písomne na e-mail: . Kompletné informácie k spracúvaniu osobných údajov tu.