Obraciame sa na vás s prosbou o pomoc pri zabezpečení nevyhnutných potrieb pre cudzincov, ktorí sú z rozhodnutia krízového štábu MV SR ubytovaní v študentských domovoch EU v Bratislave. EU v Bratislave zatiaľ poskytla zo svojich ubytovacích kapacít pre ubytovanie cudzincov 60 lôžok. Z dôvodu zabezpečenia základných potrieb týchto cudzincov (strava, hygiena) si vás dovoľujeme požiadať o poskytnutie materiálnej alebo finančnej pomoci.

Materiálna pomoc

Potraviny

1. Trvanlivé mlieko
  2. Cereálie a müsli
  3. Instantné jedlá a polievky (hrnčekové)
  4. Balené trvanlivé pečivo (sladké, slané)
  5. Džemy, medy, čokonátierky (jednorazové balenia - hotelové)
  6. Balená voda
  7. Samootváracie konzervy (paštéty, hotové jedlá, ryby a i.)
  8. Sušené ovocie balené
  9. Čerstvé ovocie (jablká, pomaranče)
  10. Keksy (Horalka, Mila a pod.), resp. slané tyčinky, pochutiny

Hygienické potreby

- zubná pasta, zubná kefka, hygienické vložky, papierové vreckovky, mydlo, prací prášok

Uvedená materiálna pomoc sa bude zhromažďovať v zasadačke kvestorky (D3.07) na 3. poschodí v budove rektorátu.

Zbierku za Centrum podnikateľskej činnosti a univerzitných služieb EU v Bratislave koordinujú:

Dana Antalková – 0949 361 591

Jana Hradecká – 02/67295309

Finančná pomoc

Pre tých, ktorí majú záujem pomôcť finančne, Ekonomická univerzita v Bratislave zriadila bankové spojenie, na ktoré môžete finančné prostriedky previesť a z ktorého budú finančné prostriedky využívané na pomoc ľuďom z oblastí postihnutých vojnou, ktorí sú ubytovaní v našich študentských domovoch.

Bankové spojenie:

Názov banky: Štátna pokladnica

SWIFT: SPSRSKBAXXX

Variabilný symbol: 11112022

do textu uviesť: dar UA

Úprimne ďakujeme za už prejavený záujem a ochotu pomôcť. Ďakujeme aj tým, ktorí nám ponúkli svoju pomoc pri zabezpečovaní ďalších aktivít orientovaných na pomoc dotknutých osôb. Ich zoznam evidujeme a v prípade potreby sa na nich obrátime.

Naša spolupatričnosť môže pomôcť ukrajinskému národu toto neľahké obdobie zvládnuť. Pomáhať je ľudské. Všetkým darcom vopred ďakujeme.