10. decembra 2021 sa uskutočnil 16. ročník medzinárodnej vedeckej konferencie Merkúr 2021, ktorá sa konala online prostredníctvom MS Teams.

Podujatie otvoril prodekan pre vedu, doktorandské štúdium a medzinárodné projekty Ing. Róbert Rehák, PhD. V rámci plenárneho rokovania vystúpili: PaedDr. Alena Minns, PhD. (Trexima) s prednáškou na tému Rodové a regionálne aspekty zmien na trhu práce zasiahnutom pandémiou nového koronavírusu v sektorovej štruktúre Národného projektu Sektorovo riadenými inováciami k efektívnemu trhu práce v Slovenskej republike; Mgr. Ing. Márius Hričovský, Dr. Oec. s prednáškou na tému Kam smerujeme? (Zmeny v energetike pod vplyvom politiky a ich dopad na globálnu ekonomiku) a Ing. Tomáš Lazarov (CK Hydrotour) prednášal na tému Vplyv pandémie COVID-19 na CK Hydrotour.

Po plenárnom rokovaní sa účastnili rozdelili na rokovania, ktoré prebiehali v 3 sekciách: Manažment podnikania, cestovný ruch a služby v globálnom prostredí; Medzinárodné podnikanie pod vplyvom geopolitických zmien a Trendy a výzvy v marketingu.

V závere rokovacieho dňa gestori sekcií vyhodnotili a ocenili najlepšie príspevky a vyhlásili víťazov. Cenu dekana Obchodnej fakulty za najlepší príspevok na medzinárodnej vedeckej konferencii pre doktorandov a mladých vedeckých pracovníkov Merkúr 2021 získali:

• v sekcii Manažment podnikania, cestovný ruch a služby v globálnom prostredí Ing. Michal Vávra s príspevkom na tému Vývoj oblasti MICE počas pandémie COVID – 19 v regióne Vyšehradskej štvorky;
  • v sekcii Medzinárodné podnikanie pod vplyvom geopolitických zmien Ing. Anabela Luptáková s príspevkom na tému Exportný potenciál Slovenskej republiky v zahraničnom obchode s Ruskou federáciou;
  • v sekcii Trendy a výzvy v marketingu Ing. Dominika Vernerová a Ing. Jakub Kóňa s príspevkom na tému The Replication of Study - Effects of Advertised Reference Prices on Consumer Behavior.

Dovidenia o rok – na 17. ročníku konferencie Merkúr 2022!