4. apríla 2022 počas rokovania ministra hospodárstva Richarda Sulíka a rektora Ekonomickej univerzity v Bratislave Ferdinanda Daňa, ktorého sa zúčastnili aj dekan Obchodnej fakulty Peter Drábik a vedúci katedry medzinárodného obchodu Stanislav Zábojník, bolo podpísané memorandum o spolupráci medzi Ekonomickou univerzitou v Bratislave a Ministerstvom hospodárstva SR.

Podpis memoranda medzi univerzitou a ministerstvom nadväzuje na aktivity členov katedry medzinárodného obchodu Obchodnej fakulty spojené s prípravou novej Koncepcie vonkajších ekonomických vzťahov a ekonomickej diplomacie SR na roky 2022 – 2030 ovplyvnenej aktuálnymi výzvami v medzinárodnom obchode. Zároveň predstavuje východisko pre založenie pripravovaného Centra medzinárodného podnikania ako súčasti Obchodnej fakulty.

Angažovanosť univerzity by mala vyústiť aj do ďalších konkrétnych výstupov vo vedecko-výskumnej oblasti, poradenskej činnosti, do spoločensky prospešných aktivít a vzdelávacieho procesu, vrátane možnosti absolvovania stáží našich študentov na ministerstve, či vzdelávaní  ekonomických diplomatov.

Minister hospodárstva Richard Sulík počas rokovania zdôraznil: „Verím, že táto dohoda vytvorí priestor pre reálnu odbornú spoluprácu, či už v oblasti vedy a výskumu, poradenstva, ale aj v rámci vzdelávacieho procesu.“ Rektor EU v Bratislave vyjadril presvedčenie, „že sa vďaka memorandu podarí viac prepojiť akademickú oblasť s praxou v takej dôležitej oblasti, ako je zahraničný obchod.“ Intenzívne prepájanie vzdelávacej a vedecko-výskumnej činnosti s potrebami hospodárskej praxe patrí medzi priority rozvoja Obchodnej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave aj v kontexte požiadaviek medzinárodnej akreditácie AACSB a národnej akreditácie.