28. júna 2022 si absolventi Obchodnej fakulty prevzali Cenu prof. Petra Baláža, ktorú udeľuje Obchodná fakulta v spolupráci s investičnou skupinou Proxenta za najlepšie diplomové práce z oblasti medzinárodného obchodu od roku 2020.

Udeľovaním Ceny prof. Petra Baláža si pripomíname významnú osobnosť, popredného ekonóma a experta na medzinárodný obchod, nezabudnuteľného kolegu a učiteľa – profesora Petra Baláža, ktorý na Obchodnej fakulte pôsobil viac ako 40 rokov a vychoval tisícky úspešných absolventov, a oceňujeme najlepšie diplomové práce absolventov študijného programu manažment medzinárodného obchodu, ktorého garantom bol dlhé roky pán profesor.

Cena je udeľovaná v spolupráci s investičnou skupinou Proxenta. V sídle spoločnosti Proxenta si priamo z rúk generálneho riaditeľa a majiteľa skupiny Proxenta Pavla Kožíka, za prítomnosti dekana Obchodnej fakulty Petra Drábika, prodekana pre rozvoj a zabezpečovanie kvality Jozefa Orgonáša a vedúceho katedry medzinárodného obchodu Stanislava Zábojníka ocenenie prevzali:

• Ing. Matej Pavluvčík za diplomovú prácu na tému Brazília ako perspektívny dodávateľ výrobkov obranného priemyslu do SR, ktorý získal 1. miesto (hlavnú cenu) a finančnú odmenu 1 200,- €.
  • Ing. Kristína Csölleiová za diplomovú prácu na tému Aplikácia princípov corporate compliance v súlade so zákonom o ochrane pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti a o ochrane pred financovaním terorizmu v zahraničnoobchodnej činnosti podniku, ktorá sa umiestnila na 2. mieste a získala finančnú odmenu 800,- €.
  • Ing. Miloš Záchenský s diplomovou prácou na tému Zahranično-obchodná politika Veľkej Británie voči EÚ po Brexite, za 3. miesto a získal finančnú odmenu 500,- €.

Oceneným študentom srdečne gratulujeme!