Delegácia z medzinárodnej organizácie univerzít tretieho veku AIUTA vedená prezidentom AIUTA prof. Francois Vellas, ktorý pôsobí na Univerzite v Toulouse za prítomnosti člena výboru AIUTA prof. Carlosa Santosa z univerzity v Portugalsku navštívila 10. októbra 2022 aj Obchodnú fakultu.

Delegáciu na Obchodnej fakulte Ekonomickej univerzity v Bratislave prijal dekan fakulty Peter Drábik za prítomnosti prodekana pre rozvoj a zabezpečovanie kvality Jozefa Orgonáša, vedúceho katedry cestovného ruchu Jozefa Gálla, garanta študijných programov Turizmus pre seniorov I a Turizmus pre seniorov - Gastroturizmus II, ktoré ponúka Univerzita tretieho veku Ekonomickej univerzity v Bratislave, Pavla Plesníka a manažérky UTV EU v Bratislave a členky výboru AIUTA Janky Chládeckej. Témou stretnutia boli špecializované cesty pre seniorov v spolupráci s univerzitami, ktoré sa zameriavajú na cestovný ruch a možnosť spolupráce univerzít aj pre denných študentov v rámci existujúcich kontaktov. AIUTA má 76 členských krajín sveta zo všetkých kontinentov. Z Obchodnej fakulty všetci prítomní prešli do univerzitnej včelnice, kde sa stretli so študentami UTV, ktorí navštevujú študijný program včelárstvo, pod garanciou dekana fakulty. Návšteva zo včelnice neodišla bez pohára univerzitného medu.

Viac o bohatom programe delegácie z AIUTA sa dočítate TU.

Prof. Francois Vellas svoj deň na Ekonomickej univerzite v Bratislave zhodnotil slovami:“ Pred mojou návštevou som veľa počul. Dnes som ešte viac videl a cítil, že na Ekonomickej univerzite v Bratislave je obrovská symbióza profesionality, odbornosti, dobrých medziľudských vzťahov, čo je vzácne v súčasnosti. Na pôde Vašej alma mater i mimo nej som to cítil intenzívne. Zmysluplná a príkladná je spolupráca so samosprávou. Rozhovory so zástupcami akademickej pôdy, so zástupcami samosprávy a so samotnými seniormi ma presvedčili o kvalite a prospešnosti Vašej práce. Vaši seniori sú šťastní študenti Univerzity tretieho veku. AIUTA si uvedomuje dôležitosť Ekonomickej univerzity v Bratislave ako svojho člena a partnera.“